Pielgrzymka do Ziemi Świętej
22-04-2018 04:49

4-10 lipca 2018 r.

UWAGA!!! Pozostały ostatnie miejsca prosimy zainteresowanych o szybką decyzję! 

 

Śladami Ewangelii dotrzemy do: Betlejem, Jerozolimy, Nazaretu, Betanii, Kafarnaum, Kany Galilejskiej, Ain Karem,   Jerycha, na Górę Tabor, nad Jezioro Galilejskie, nad Morze Martwe, nad Jordan, na Górę Błogosławieństw, na Górę   Karmel oraz w wiele innych miejsc będących ilustracją Ewangelii.

Þ   Dzień 1 - środa

Zbiórka na lotnisku w Poznaniu o godz. 4:30, odprawy i przelot do Tel Awiwu. Lądowanie o godz. 11:40 czasu izraelskiego. Odprawy graniczne. Przejazd do Betlejem, nawiedzenie: Bazyliki Narodzenia Pańskiego (Msza św.), kościoła św. Katarzyny, Placu Żłóbka, groty Mlecznej. Przejazd na Pola Pasterzy. Kolacja i nocleg w Betlejem.

Þ   Dzień 2 - czwartek

Śniadanie, wyjazd do Betanii. Później podróż przez Pustynię Judzką nad rzekę Jordan do miejsca chrztu Pana Jezusa (Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrztu). Następnie wizyta w Jerychu – sykomora Zacheusza oraz panorama Góry Kuszenia. Na koniec odpoczynek nad Morzem Martwym – możliwość zdrowotnych kąpieli. Powrót do Betlejem, kolacja, nocleg.

Þ   Dzień 3 - piątek

Po śniadaniu wyjazd do Jerozolimy: Plac Świątynny, Ściana Płaczu (Mur Wschodni) – najświętsze miejsce dla Żydów. Przejście wzdłuż murów starej Jerozolimy na Syjon: Wieczernik (Msza św. w klasztorze obok), katolicka bazylika Zaśnięcia Matki Bożej. Przejście do starej części Jerozolimy. Udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej trasą Pana Jezusa na Golgotę, nawiedzenie Grobu Pańskiego. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

Þ   Dzień 4 – sobota – szabat

Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy, wjazd na Górę Oliwną na Miejsce Wniebowstąpienia, potem nawiedzenie kościołów Pater Noster oraz Dominus Flevit (wspaniały widok na Starą Jerozolimę). U stóp wzgórza nawiedzenie Wschodniej Bazyliki Zaśnięcia Matki Bożej. Następnie Grota Zdrady, Ogród Oliwny (Msza św.). Spacer przez Bramę Lwów obok Złotej Bramy przez Kościół św. Anny, Sadzawkę, Pałac Piłata uliczkami Starego Miasta do kościoła Zbawiciela. Powrót do Betlejem, kolacja i nocleg.

Þ   Dzień 5 – niedziela

Po śniadaniu wyjazd z hotelu i przejazd wzdłuż Morza Śródziemnego do Galilei. Wjazd na Górę Karmel nawiedzenie sanktuarium Stella Maris, przejazd na Górę Tabor (Msza św.), przejazd do Kany Galilejskiej (odnowienie przyrzeczeń małżeńskich), a na koniec dnia Nazaret i nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania oraz kościoła św. Józefa. Kolacja i nocleg w Nazarecie.

Þ   Dzień 6 - poniedziałek

Śniadanie, wyjazd nad Jezioro Galilejskie – przyjazd do Kafarnaum, zwiedzanie Tabghy, gdzie nad samym brzegiem znajduje się Kościół Prymatu św. Piotra (Msza św.). Następnie wjazd na Górę Błogosławieństw, dalej rejs po Jeziorze Genezaret i obiad z rybą św. Piotra. Przejazd do Domu Polskiego w Jerozolimie, kolacja, wieczorny spacer po mieście, nocleg.

Þ   Dzień 7 - wtorek

Poranny spacer po starożytnej Jerozolimie do Bazyliki Grobu Pańskiego (Msza św.), powrót na śniadanie, nawiedzenie Ain Karem – ojczyzny św. Jana Chrzciciela i kościoła Magnificat, a na koniec dnia Kneset - Parlament Izraelski i symbol kraju – Menora. Spacer po ogrodach pamięci Yad Vashem. Przejazd do Jaffy, malowniczo położonej nad brzegiem Morza Śródziemnego z fantastycznymi widokami na Tel Awiw. Później przejazd na lotnisko. Odprawy izraelskie i lot powrotny do Poznania o godz. 20:30. Planowe lądowanie w Poznaniu o godz. 00:10 czasu polskiego.

 

Cena pielgrzymki wynosi 3290 zł oraz 160 USD i zawiera:

1.     Przelot PLL LOT na trasie: Poznań – Tel Awiw – Poznań z bagażem podręcznym max. 8 kg oraz bagażem rejestrowym max. 23 kg.

2.     6 noclegów w hotelach *** w pokojach 2/3-osobowych, 6 śniadań w formie bufetu i 6 ciepłych obiadokolacji 2 lub 3 daniowych, rejs po jeziorze Genezaret z obiadem (rybą św. Piotra), transport klimatyzowanym autokarem na miejscu, fachowego przewodnika biblistę, opiekę duchową, opiekę pilota wycieczek.

3.     Ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (Koszty leczenia do 30 000 euro, NNW 15 000 zł).

4.     Realizację programu na miejscu, opłaty wjazdowe do miast, parkingi, wstępy do zwiedzanych obiektów, napiwki dla kierowców i obsługi hotelowej oraz słuchawki tour audio guide.

5.     Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 zł.

Cena nie zawiera

1.     Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (650 zł).

2.     Dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej, które musi być wykupione w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel oraz od następstw chorób przewlekłych.

Uwagi:

Aby wjechać do Izraela niezbędny jest paszport, ważny min. 6 miesięcy licząc od dnia powrotu. W paszporcie nie można posiadać śladu wizyty w Syrii, Iranie i Libanie. Podczas kontroli na granicy Izraela pielgrzymom nie są wbijane stemple do paszportu, otrzymują oni w zamian odpowiednik dowodu osobistego w języku hebrajskim, który należy zachować do dnia wylotu.

Organizator:

Biuro Podróży Misja Travel, ul. Strzelecka 34/10, 61-846 Poznań

tel.: +48 796 000 190, biuro@misjatravel.pl, www.misjatravel.pl, Facebook/MisjaTravel

Szczegółowe informacje oraz zapisy w Parafii lub bezpośrednio w Biurze (j.w.)

Zdecydowani mogą także zapisać się nie wychodząc z domu poprzez formularz dostępny po kliknięciu na poniższy link:

 

https://wwwgen.sykon.pl/afiliacjaariadna1B/agx/misjatravel2www/index.php?rewrite=on&tourop=agx&agentx=misjatravel2www&szukaj=szukaj_wycieczki&adults=2&onepage=20&wylot=2018-07-04&powrot=2018-07-10&tourop_hotel=MISJATRAVEL%7CZAMK_ZIEMIA+SWIETA+7+DNI+Z+POZNANIA+PAX+HB&md=1d6f0426db4bdb2506528529518c3b57&validPlace=aa1B&tttest=1&top=MISJATRAVEL&agentx2=misjatravel2www