Pielgrzymka do Ziemi Świętej
18-06-2018 20:52

4-10 lipca 2018 r.

UWAGA!!! Brak wolnych miejsc! Grupa zamknięta!

 

Śladami Ewangelii dotrzemy do: Betlejem, Jerozolimy, Nazaretu, Betanii, Kafarnaum, Kany Galilejskiej, Ain Karem,   Jerycha, na Górę Tabor, nad Jezioro Galilejskie, nad Morze Martwe, nad Jordan, na Górę Błogosławieństw, na Górę   Karmel oraz w wiele innych miejsc będących ilustracją Ewangelii.

Þ   Dzień 1 - środa

Zbiórka na lotnisku w Poznaniu o godz. 4:30, odprawy i przelot do Tel Awiwu. Lądowanie o godz. 11:40 czasu izraelskiego. Odprawy graniczne. Przejazd do Betlejem, nawiedzenie: Bazyliki Narodzenia Pańskiego (Msza św.), kościoła św. Katarzyny, Placu Żłóbka, groty Mlecznej. Przejazd na Pola Pasterzy. Kolacja i nocleg w Betlejem.

Þ   Dzień 2 - czwartek

Śniadanie, wyjazd do Betanii. Później podróż przez Pustynię Judzką nad rzekę Jordan do miejsca chrztu Pana Jezusa (Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrztu). Następnie wizyta w Jerychu – sykomora Zacheusza oraz panorama Góry Kuszenia. Na koniec odpoczynek nad Morzem Martwym – możliwość zdrowotnych kąpieli. Powrót do Betlejem, kolacja, nocleg.

Þ   Dzień 3 - piątek

Po śniadaniu wyjazd do Jerozolimy: Plac Świątynny, Ściana Płaczu (Mur Wschodni) – najświętsze miejsce dla Żydów. Przejście wzdłuż murów starej Jerozolimy na Syjon: Wieczernik (Msza św. w klasztorze obok), katolicka bazylika Zaśnięcia Matki Bożej. Przejście do starej części Jerozolimy. Udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej trasą Pana Jezusa na Golgotę, nawiedzenie Grobu Pańskiego. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

Þ   Dzień 4 – sobota – szabat

Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy, wjazd na Górę Oliwną na Miejsce Wniebowstąpienia, potem nawiedzenie kościołów Pater Noster oraz Dominus Flevit (wspaniały widok na Starą Jerozolimę). U stóp wzgórza nawiedzenie Wschodniej Bazyliki Zaśnięcia Matki Bożej. Następnie Grota Zdrady, Ogród Oliwny (Msza św.). Spacer przez Bramę Lwów obok Złotej Bramy przez Kościół św. Anny, Sadzawkę, Pałac Piłata uliczkami Starego Miasta do kościoła Zbawiciela. Powrót do Betlejem, kolacja i nocleg.

Þ   Dzień 5 – niedziela

Po śniadaniu wyjazd z hotelu i przejazd wzdłuż Morza Śródziemnego do Galilei. Wjazd na Górę Karmel nawiedzenie sanktuarium Stella Maris, przejazd na Górę Tabor (Msza św.), przejazd do Kany Galilejskiej (odnowienie przyrzeczeń małżeńskich), a na koniec dnia Nazaret i nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania oraz kościoła św. Józefa. Kolacja i nocleg w Nazarecie.

Þ   Dzień 6 - poniedziałek

Śniadanie, wyjazd nad Jezioro Galilejskie – przyjazd do Kafarnaum, zwiedzanie Tabghy, gdzie nad samym brzegiem znajduje się Kościół Prymatu św. Piotra (Msza św.). Następnie wjazd na Górę Błogosławieństw, dalej rejs po Jeziorze Genezaret i obiad z rybą św. Piotra. Przejazd do Domu Polskiego w Jerozolimie, kolacja, wieczorny spacer po mieście, nocleg.

Þ   Dzień 7 - wtorek

Poranny spacer po starożytnej Jerozolimie do Bazyliki Grobu Pańskiego (Msza św.), powrót na śniadanie, nawiedzenie Ain Karem – ojczyzny św. Jana Chrzciciela i kościoła Magnificat, a na koniec dnia Kneset - Parlament Izraelski i symbol kraju – Menora. Spacer po ogrodach pamięci Yad Vashem. Przejazd do Jaffy, malowniczo położonej nad brzegiem Morza Śródziemnego z fantastycznymi widokami na Tel Awiw. Później przejazd na lotnisko. Odprawy izraelskie i lot powrotny do Poznania o godz. 20:30. Planowe lądowanie w Poznaniu o godz. 00:10 czasu polskiego.