Ogłoszenia
16-08-2018 06:34

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 NIEDZIELA ZWYKŁA, 12.08.2018 r.

 

1.     Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę wspierającą działalność Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wydziału Teologicznego w Poznaniu oraz szkół katolickich działających w naszej Archidiecezji.

 

2.    Jutro w poniedziałek 13 sierpnia zapraszamy na mszę świętą o godzinie 18:00, po której rozpocznie się nabożeństwo fatimskie z procesją maryjną do naszego parafialnego ogrodu, gdzie w obecności figury Matki Bożej odmówimy różaniec.

 

3.    W środę przypada 15 dzień sierpnia, czyli Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz święto Wojska Polskiego w kolejną rocznicę Cudu nad Wisłą. Msze święte o 8:00, 9:30, 11:00 oraz 18:00. Jest to święto nakazane, w którym należy być na eucharystii.

 

4.    Święto Wniebowzięcia wiąże się ze starym zwyczajem poświęcenia ziół i kwiatów. Będziemy je święcić w czasie każdej mszy świętej. Symboliczne wiązanki przygotowane przez ludzi młodych z naszego duszpasterstwa będzie można nabyć przed mszami. Składane ofiary z tej okazji przeznaczymy na nowe wyposażenie remontowanej salki młodzieżowej.

 

5.    Także 15 sierpnia po każdej mszy świętej przed kościołem będziemy mogli złożyć ofiarę wspierającą działalność Caritas naszej Archidiecezji.

 

6.    W tym tygodniu przypada także:

·      we wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego,

·      w piątek – wspomnienie św. Jacka,

·      w sobotę – wspomnienie bł. Sancji Szymkowiak.

 

7.    Polecamy lekturę prasy katolickiej.