Ogłoszenia
19-10-2018 11:46

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.10.2018 r.

 

1.    Dzisiaj przed kościołem z okazji ogólnopolskiego Dnia Papieskiego odbywa się zbiórka do puszek na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która zapewnia stypendia dla uzdolnionej ale uboższej polskiej młodzieży. 

2.    Młodzież starszych klas szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół średnich zapraszamy na spotkanie powstającej Wspólnoty Młodych w naszej parafii w najbliższy wtorek 16.10. o godz. 19:30 do salki parafialnej. Informujemy jednocześnie, że zdjęcia z uroczystości bierzmowania będą do odbioru w następną niedzielę.

3.    W środę zapraszamy studentów i wszystkich chętnych w wieku 25+ na spotkanie wspólnoty Servus Domini. Gościć będziemy p. dr hab. Elżbietę Kotkowską, a tematem spotkania będzie: świętych obcowanie.

4.    W najbliższą sobotę 20 października o godz. 19:00 odbędzie się pierwsze zebranie rodziców dziewcząt i chłopców uczących się w klasie VII poświęcone przygotowaniu do bierzmowania. Chcemy przekazać rodzicom istotne informacje, dlatego prosimy o konieczną obecność.

5.    W przyszłą niedzielę przed kościołem młodzież rozprowadzać będzie tradycyjne papieskie kremówki oraz książeczkę wydaną z okazji 40 rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

6.    W październiku odprawiamy nabożeństwa różańcowe w niedzielę o godz. 9:00, w pozostałe dni o godz. 17:30, a dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17:00.

7.    W tym tygodniu przypada: w poniedziałek – św. Teresy Wielkiej, we wtorek  - św. Jadwigi Śląskiej, w środę – św. Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek – św. Łukasza Ewangelisty, w sobotę – św. Jana Kantego.

8.    W gablocie wywiesiliśmy kurialne ogłoszenia o możliwości wyjazdu młodych na Światowe Dni Młodzieży w Panamie w styczniu/lutym 2019 roku, o koncercie barokowej muzyki tworzonej przez Indian Ameryki hiszpańskiej (będzie można wysłuchać w katedrze w dniu 19 października), o Ekumenicznym Święcie Biblii od 20 do 25 października, o pielgrzymce młodych na Europejskie Spotkanie Młodzieży w Madrycie we wspólnocie braci z Taize na przełomie roku 2018 i 2019. Zainteresowanych odsyłamy do tych tekstów.

9.    W minionym tygodniu zmarła śp. Aniela Januszewicz z ul. Kosynierskiej.

<!-- [if gte mso 9]> <w:LsdException